Нужна помощь
Нужна помощь?
Ваша заявка успешно отправлена.
Мы свяжемся с вами в ближайшее время.
Хотите стать волонтером?
Ваша заявка успешно отправлена.
Мы свяжемся с вами в ближайшее время.
Hot Горит Scotta
SOS UKRAINE
У Мукачево разом з волонтерською командою Дарина організовує роботу гуманітарного складу, розвантажує машини та відправляє в інші міста залізною дорогою чи вантажівками. Вид транспорту залежить від об’ємів вантажу та місця, куди гуманітарна допомога приходить. Відправляли для розподільних пунктів, місцевих шелтерів, дитячих будинків.
“На пропускному пункті біля кордону можуть виникати труднощі, але завдяки великій команді волонтерів ми оперативно справляємось з  щоденними викликами. Прикордонні території насправді безпечні. Заїзд водіїв значно спрощує наше життя”, – коментує Дарина Скиба.
Дарина Скиба зазначає, що волонтерську діяльність підтримує місцевий бізнес: керівництво складів виділяє гаражі, перевізники – власні вантажівки, місцеві кав’ярні допомагають з їжею, приватні особи – з документацією та облікуванням.
Харків. Координатор – Кирило Чікірякін.
Пріоритетні на отримання допомоги в Харкові діти, люди літнього віку та люди, які потребують лікування. Допомога – адресна. Також спільно з патрульною поліцією команда відвозить необхідні продукти до бомбосховищ.
“Більшість наших заявок приходять через Google-форму, що дозволяє виставляти пріоритети та надавати допомогу першочергово в критичних ситуаціях. Ми маємо власний штаб з 40 водіїв та автопарк вантажних автомобілів”, – зазначає Кирило.  
Київщина, Обухів. Координаторка – Анна Беліменко.
“У нашому селі в кожному будинку живе близько 10-13 осіб та господарі. Серед тимчасово переселених осіб багато багатодітних родин. Аптека в селі не працює. Полиці в магазинах села та райцентру – майже порожні. Ми збираємо заявки завдяки спілкуванню з місцевими жителями. Потім шукаємо товари в сусідньому місті. Більшість людей соромляться говорити про свої потреби, але ми працюємо над вибудовою довіри”, – коментує координаторка Анна Беліменко.
Запоріжжя. Координатор – Савелій Ужва-Шклярук.
Заявки про допомогу координатори збирають також на офіційних сторінках та спільнотах. “Ми регулярно переглядаємо чати для допомоги, перевіряємо їх на правдивість та актуальність. У місті є кілька точок приготування їжі для тероборони, куди ми відвозимо продукти. Також збираємо заявки від біженців, оскільки в місті багато людей з Мелітополя, Василівки, Енергодару, яким потрібна допомога”, – коментує Савелій Ужва-Шклярук.
Одним з успішних рішень координатора стали домовленості з керівниками бізнесу про оптові закупки. Список потреб уточнювали в точках для приготування їжі. Власник підготував усе необхідне на складі в досить великих кількостях. Це дозволило зекономити кошти та час на пошуки.
Чернігівщина. Координаторка – Лана Каменчук.
Для допомоги координаторка міста Бобровиця співпрацює з місцевими соціальними працівниками та міською радою. Першочергова допомога надається соціально незахищеним громадянам: людям з інвалідністю, людям літнього віку, багатодітними родинами. Нерідко, аби доставити продукти доводиться долати відстані понад 500 км та ризикуючи власним життям волонтери спасають сотні родин.
Продовження регіональних історій в наступних новинах та звітах.
Допоможіть українцям пережити ці складні часи. Вносьте пожертви на сайті www.letsdoitukraine.org, підтримуйте у соціальних мережах та відправляйте допомогу до кордону.
Ваш голос, ваші дії рятують, лікують та дарують українцям можливість жити.